0212 594 10 72    
admin@arizabildirimi.com     Talep Formu

Evde Uydu Anteni Nasıl Ayarlanır? Çözümü

08 Ocak 2019     323 Görüntüleme

Uydu anteni ayarlamak için teknolojinin nimetlerinden yararlanmanın yanı sıra, bu işte tecrübe, deneyim de en az uydu anteni ayarlamada kullanılan teknolojik araçlar kadar önemli. Ancak elinizde uydu bulucu cihazlar yoksa ‘evde uydu anteni nasıl ayarlanır’ yazımız tam da sizlerin ihtiyaç duyabileceği çözümler sunuyor.

çanak anten ayarlama

Cihazlar Olmadan Uydu Anteni Ayarlama

sizlere bu konumuzda birçok kişinin merak ettiği evde uydu anten ayarlama konusunu anlatacağım. Cihazsız uydu yön ayarlama biraz uğraş gerektiren bir konudur. ama aslında evde uydu yönü bulma ve sinyal bulucu kullanmadan uydu anten ayarlama işini yapabilmeniz için biraz sabırlı olmanız gerekir. İlk önce ve ilk denemenizde çanak anten sinyalini bulamamış olabilirsiniz. yalnız biraz kafanızı toparlayıp az biraz dinlendikten sonra evde çanak anten ayarlama işini mutlu sonla bitirebileceğinize canı gönülden inanıyorum.

Uydu cihazınızda hafta sonu ya da akşam saatlerinde sorun yaşadınız, geç saatlerde çalışan profesyonel bir uydu servisi bulabilmeniz mümkün değil. Evde uydu anteni nasıl ayarlanır biliyorsanız ve eğer biraz da şanslıysanız, çanak anteninizi kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle çevrenizdeki çanak antenlerin yönlerini gözleyerek işe başlayabilirsiniz. Ancak bu sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Özellikle etrafınızda çanak anten bulunmuyorsa, kapalı bir alanda çalışmak zorundaysanız sizin için bu işlem oldukça zahmetli olacaktır.

cihazsız uydu anten yön bulma

Çevrenizde uydu antenleri mevcutsa, ayarlamaya çalıştığınız uydu alıcınızı onlarla aynı konuma getirerek uydu anteninizden sinyal yakalayabilmeniz mümkün. Uydu ayarlarken televizyonu görebileceğiniz bir noktada bulunuyorsanız, işiniz biraz daha kolay olacaktır. Ancak bu mümkün değilse, televizyonu gören birinden yardım alabilirsiniz. Bu sizin ve size sesini duyurmaya çalışacak olan arkadaşınız için oldukça zor olacaktır. Her bir yörüngeyi tek tek test etmek sizlere oldukça fazla zaman harcatacaktır.

HD olmayan uydu cihazı ile anten ayarlama

evde çanak anten ayarlama

Hd televizyon ve buna bağlı olarak hd kanalların sinyalleri hem daha yükske olması gerekir hem de hd olan televizyon ve kanalların görüntüleri daha geç gelir. Sizler evde çanak anten ayarlama ile uğraşırken doğru yönü bulsanız bile televizyon sizin bulduğunuz çanak anten görüntüsünü yansıtana kadar sizler çanak anteni bulduğunuz sinyalden çoktan çevirmiş olacaksınız. Evde çanak anten ayarlama işlemi daha hızlı ve daha çabuk bitmesi için mutlaka ama mutlaka elinizde bir hd olmayan sd uydu alıcısının olması gerekir. eski uydu alıcılarından çanak anten ayarlama hem daha hızlı hem de çok daha kaliteli olacaktır.

Cep Telefonunuzu Kullanabilirsiniz

çanak anten uydu ayarı

Evde uydu ayarlamak için ikinci seçenek akıllı telefonlar. İster Android ister Iphone telefona sahip olun, uygulama marketleri içinde sizlere konum yoluyla destek olmaya çalışacak pek çok uygulama bulabilirsiniz. Harita içinde kendi adresinizi ve evinizi bularak konumuzun belirleyip uygun yönü tayin edebilirsiniz. Bu yöntem etraftaki uydu alıcıları gözlemleyerek uydu yönü bulmaktan daha kolay olacaktır. Telefonlara yüklenen uygulamaların en önemli avantajı, televizyonu görmenize gerek kalmadan bulduğunuz uydu sinyalinin kalitesini sizlere bildiriyor olması. Sinyal kalitesi için hedefiniz  %70-75 düzeyindeki sinyal kalitesini yakalayabilmeniz olmalıdır. Aksi taktirde düşük sinyal kalitesi, tüm yayınlara erişmenizi engelleyecektir.

Servisimizden Teknik Destek Alabilirsiniz

çanak anten nasıl ayarlanır

Servisimizi arayarak evde uydu anteni nasıl ayarlanır konusunda teknik ekibimizden destek alabilirsiniz. Uydu ayarlama hizmetleri sunan servisimiz, ihtiyaçlarınıza hızlı, ekonomik ve kaliteli çözümler sunmaya devam ediyor.

Konu ile bağlantılı makaleler

Uydu cihazı kurulumu, Kanal ayarlama

Türksat Uydu Kurulumu

Çanak Anten Ayarı

Ustaya soru sor

 
 


BİLGİLENDİRME

Sosyal Medyada Takip Edin

 

TANITIM VİDEOSU

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER